FAQ

Jak palić świece? 

Warto pamiętać, że aby cieszyć się świecą jak najdłużej jednorazowe palenie musi odbywać się do roztopienia całej tafli (maksymalnie 3 godziny). Pomaga to również uniknąć efektu tunelowania podczas używania świecy. Aby knot palił się równomiernym płomieniem, po każdym użyciu przycinaj jego końcówkę.Twoja świeca wymaga trochę uwagi. ❤️

Zadbaj o bezpieczeństwo, nie wypalaj świecy do końca. Znajduje się ona w drewnianym kokosie i zawiera w sobie suszone przyprawy oraz owoce, które mogą zająć się ogniem. Kiedy na dnie zostanie około 0,5 cm wosku zgaś świecę. 

Świece Cocowick postaw na podstawce i umieść w bezpiecznym miejscu. Kontroluj palenie się świecy, nie zostawiaj jej bez opieki ii nie wychodź z domu bez wcześniejszego jej zgaszenia.

 

Czy kokos nie nagrzeje się za mocno podczas palenia świecy? 

Wosk sojowy nagrzewa się do niższej temperatury niż parafina i dzięki temu kokos nie ulega nadmiernemu nagrzaniu. Trzymaj świece na podstawce i pamiętaj, żeby nie przenosić palącej się świecy. 

 

Jak długo pali się świeca CocoWick?

Przy odpowiednim użytkowaniu świece Cocowick palą się około 30/40 godzin.

 

Dlaczego świeca nie zastyga równo? 

Świece Cocowick są naturalnym wyrobem, dlatego ich powierzchnia po zastygnięciu nie zawsze będzie idealna. Nierówności na wosku, których przyczyną może być niespójna temperatura jego zastygania mogą powodować delikatne wybroczyny. Jest to jednak cecha świadcząca o pełnej naturalności produktu. Nie wpływa to na działanie świecy i nie zmniejsza intensywności zapachu.

 

Dlaczego drewniany knot?

Zastosowany w świecach Cocowick drewniany knot jest ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych bawełnianych knotów, które zazwyczaj pokryte są szkodliwą naftą lub ołowiem. Dodatkowo drewniany knot zapewnia szybsze uwalnianie się zapachu. Zastosowana technika podwójnego knota pozwala na piękny, hipnotyzujący płomień. Poczuj się jak przy domowym kominku. 

Czy może być coś bardziej relaksującego?

 

Czy świeca wydziela substancje szkodliwe?

Wybierając naszą świece nie musisz martwić się o substancje szkodliwe. Dzięki zastosowaniu wosku sojowego świeca Cocowick nie wydziela substancji smolistych, takich jak benzen. Nasz knot również jest całkowicie ekologiczny i w odróżnieniu od knota bawełnianego cechuje się brakiem substancji szkodliwych między innymi osnowa z ołowiu.

 

Jak przechowywać świece?

Świece należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Zalecamy przechowywanie w opakowaniu, aby zapach nie ulatniał się i świeca jak najdłużej zachowała swoje właściwości. 

 

Dlaczego moja świeca nie jest taka biała jak na początku?

W Cocowick nie korzystamy z substancji barwiących ani wzmacniaczy koloru. Do produkcji naszych świec użyte zostały naturalne suszone kwiaty i owoce, które mogą w mniejszym lub większym stopniu wpłynąć na kolor wosku. Do produkcji używamy także olejków zapachowych, które mogą nieznacznie zmieniać barwę wosku pod wpływem temperatury. Jest to całkowicie naturalny proces, który nie wpływa na walory świecy. Dlatego też zmiana koloru świecy nie jest powodem do reklamacji. 

 

Czym różni się świeca puchata od zwykłej 

Świeca sojowa w gładkiej łupinie kokosa różni się od puchatej łupiną w jakiej się znajduje. Mianowicie gładka łupina kokosa jest to oszlifowana oraz zaimpregnowana łupina bez naturalnego włosia, zaś puchata znajduje się w łupinie z naturalnym włosiem. Zróbmy więc krótkie podsumowanie: 

  • Gładka łupina = oszlifowana łupina kokosa 
  • Puchata łupina = łupina kokosa z jego naturalnym włosiem 

 

Czy można stosować wasze świece do masażu?

Naszych świec nie można stosować do masażu, ponieważ nie są one wyrobem kosmetycznym. 

 

Czy świece pakowane są na prezent? 

Każda nasza świeca jest zapakowana w czarny ozdobny papier, dzięki czemu nadaję się od razu do wręczenia jako prezent. (Z wyjątkiem świec z najnowszej kolekcji PLUS SIZE.)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl